Jugger a jiné aktivity.

Jugger
Nejdrsnější, nejostřejší, nejakčnější a přitom naprosto bezpečný postapokalyptický sport.
Pět hráčů v týmu z toho čtyři ozbrojení, jedna lebka, jedno hřiště…
Cílem hry je dostat psí lebku (mirelonový válec) do jámy (v našem případě na štít) na soupeřově půlce hřiště.
Čtyři hráči vyzbrojení měkčenými zbraněmi speciálně určenými pro tento sport se snaží zabránit soupeřům v získání bodu a zároveň chránit qwika, běžce, který jako jediný smí lebku po hřišti nosit a získat bod.
Ve výzbroji týmů jsou dlouhé, krátké a jednoruční hole a speciální zákeřná zbraň, kterou je řetěz.
Čas jedné hry se podle naší verze pravidel pohybuje od 200 do 300 kamenů. Kámen je úsek času mezi jednotlivými nárazy kamene na kovový gong, nebo jednotlivými údery paličky na buben, nebo jiný vhodný předmět. Jednotka času kámen odpovídá přibližně dvěma a půl vteřinám.
Díky omezenému času, ohraničenému hřišti a typu používaných zbraní je hra velice rychlá a akční.
Fotografie Juggerového vybavení ZDE

Arénky
Aneb dva muži vejdou, jeden vyjde!
Po celou dobu táborů budou v mezičase mezi příběhovými bloky probíhat arénky.
Jejich zaměření bude různé a proto každý dostane příležitost změřit své síly s ostatními ve více oblastech a odnést si vítězství. Základní arénky budou probíhat ve stylu soubojů měkčenými larpovými zbraněmi. Dále uvedeme některé speciality pro odvážné.
Účast na všech arénkách je naprosto dobrovolná. Nikdo se nemusí bát že bude nucen jít do aktivity, která mu není vlastní a necítí se na účast. V případě přihlášení do arénky, pokud se soupeři sami nedohodnou na vzájemném souboji, budeme o přidělení soupeřů rozhodovat podle věku a velikosti, aby souboje byly co nejférovější.

Lukostřelecká arénka
Aréna, kde si střelci v souboji jeden na jednoho budou moci vyzkoušet své schopnosti, rychlost, schopnost se krýt za překážkami a svou přesnost při střelbě.

Souboje na dýky
Velice oblíbené souboje se cvičnými dýkami, se kterými nehrozí zranění, ale zásah dokáže pěkně štípnout.
Tato arénka otestuje rychlost a postřeh každého kdo bude mít odvahu se zúčastnit.

Brutál
I přes děsivě znějící název se za touto arénou neskrývá nic nebezpečného.
Jedná se o zápasy v kruhu naplněném pískem, jejichž cílem je soupeře z kruhu vytlačit, nebo po určitou dobu udržet na zemi. V zápasech v této aréně je důležitá obratnost, síla a taktika. Důležitou součástí této arénky je také férovost a opatrnost. V boji v této arénce jsou zakázány veškeré údery, kopy a všechny nebezpečné útoky, které by mohly vést ke zranění soupeře.

Noční kudlovačka
Noční les pohasínající světla svíček a kolem plno lidí, kteří se snaží ostatním vrazit nůž do zad…
Kudlovačka je skutečnou přehlídkou podlosti a zákeřnosti, ale také zdrojem neskutečné zábavy.
Hráči se pohybují jen slabě osvětleným nočním lesem, s měkkými mirelonovými válci, které představují nože a snaží se ze hry vyřadit zásahem ostatní hráče. Během hry se neustále tvoří a rozpadají spojenectví a nebezpečí se skrývá v každém stínu. Každý se snaží zůstat ve hře jako poslední, ale přežít může jen jeden…