Nilfgaard

Nilfgaard, nejmocnější říše známého světa. Kam se upře pohled císaře Emhyra var Emreise, tam je Nilfgaard a pokud tam zatím není, díky dokonale vycvičené a vyzbrojené armádě tam brzy bude.
Nilfgaardská armáda verbuje své bojovníky z řad šlechticů, kteří zastávají roli těžké kavalerie, tak i z řad chudiny, vděčné za pravidelný žold a přidělenou výzbroj, bojující jako lehká pěchota.
I když má nilfgaardská armáda k dispozici stovky tisíc bojovníků k zabezpečení území v okolí tábora zanechala pouze pár stovek příslušníků lehké pěchoty.
V jejich výzbroji lze nalézt především dlouhé meče, kopí a luky, místo si v jejich vojsku naleznou i ostatní zbraně. Těžké zbroje jsou občas k vidění, ale jsou spíše výsadou velitelů.
Nilfgaardští vojáci nosí především černou barvu, v prostorech tábora velitelé netrvají na nutnosti nosit předepsanou uniformu, údajně kvůli většímu klidu obyvatelstva a samozřejmě většímu množství získaných informací…
Na klidu místním ovšem nepřídávají všudypřítomné prapory s věčným sluncem, znakem Nilfgaardu.
Nilfgaarďané jsou velice hrdí na svou říši a za jediného správného a plnoprávného nilfgarďana považují jen toho kdo se v říši narodil.
K obyvatelům provincií se chovají vždy velice povýšeně a nepovažují je za sobě rovné.
K ostatním rasám, jako jsou gnomové a elfové mají velmi chladný až nepřátelský vztah.
Jedinou výjimkou jsou trpaslíci, které sice nepovažují za rovny lidem, ale váží si jich pro jejich kovářskou zručnost.

Portrét nižžího důstojníka Nilfgaardské armády

Nahoře můžete vidět portrét nižšího důstojníka lehké pěchoty Nilfgaardské armády v předpisové uniformě pro dobyté území.

Napsat komentář